DRQ125-821-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 828UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.236" (6.00mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 3.312 mH
Inductance - Connected In Parallel: 828 µH
Current Rating - Parallel: 600 mA
Current Rating - Series: 301 mA
Current Saturation - Parallel: 770 mA
Current Saturation - Series: 385 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 1.49Ohm
DC Resistance (DCR) - Series: 5.96Ohm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ125-821-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 828UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.236" (6.00mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 3.312 mH, Inductance - Connected In Parallel: 828 µH, Current Rating - Parallel: 600 mA, Current Rating - Series: 301 mA, Current Saturation - Parallel: 770 mA, Current Saturation - Series: 385 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 1.49Ohm, DC Resistance (DCR) - Series: 5.96Ohm.
Weitere Produktangebote DRQ125-821-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ125-821-R DRQ125-821-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 820uH 0.77A 1.49ohms