DRQ127-2R2-G
DRQ127-2R2-G Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 2.027UH SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.315" (8.00mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 8.108 µH
Inductance - Connected In Parallel: 2.027 µH
Current Rating - Parallel: 12.5 A
Current Rating - Series: 6.23 A
Current Saturation - Parallel: 25.5 A
Current Saturation - Series: 12.7 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 3.73mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 16.1mOhm
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ127-2R2-G Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 2.027UH SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.315" (8.00mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 8.108 µH, Inductance - Connected In Parallel: 2.027 µH, Current Rating - Parallel: 12.5 A, Current Rating - Series: 6.23 A, Current Saturation - Parallel: 25.5 A, Current Saturation - Series: 12.7 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 3.73mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 16.1mOhm.