DRQ73-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 1.482UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 5.928 µH
Inductance - Connected In Parallel: 1.482 µH
Current Rating - Parallel: 4.64 A
Current Rating - Series: 2.32 A
Current Saturation - Parallel: 6.52 A
Current Saturation - Series: 3.26 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 13.2mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 52.7mOhm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ73-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 1.482UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.140" (3.55mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 5.928 µH, Inductance - Connected In Parallel: 1.482 µH, Current Rating - Parallel: 4.64 A, Current Rating - Series: 2.32 A, Current Saturation - Parallel: 6.52 A, Current Saturation - Series: 3.26 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 13.2mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 52.7mOhm.
Weitere Produktangebote DRQ73-1R5-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ73-1R5-R DRQ73-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4311_DRQ_Series-335920.pdf Coupled Inductors 1.5uH 6.52A 0.0132ohms