DRQ73-331-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 325.5UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 1.302 mH
Inductance - Connected In Parallel: 325.5 µH
Current Rating - Parallel: 420 mA
Current Rating - Series: 211 mA
Current Saturation - Parallel: 440 mA
Current Saturation - Series: 220 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 1.59Ohm
DC Resistance (DCR) - Series: 6.36Ohm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ73-331-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 325.5UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.140" (3.55mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 1.302 mH, Inductance - Connected In Parallel: 325.5 µH, Current Rating - Parallel: 420 mA, Current Rating - Series: 211 mA, Current Saturation - Parallel: 440 mA, Current Saturation - Series: 220 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 1.59Ohm, DC Resistance (DCR) - Series: 6.36Ohm.
Weitere Produktangebote DRQ73-331-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ73-331-R DRQ73-331-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data--1608608.pdf Power Inductors - SMD 330uH 0.44A 1.59ohms
Produkt ist nicht verfügbar
DRQ73-331-R DRQ73-331-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 330uH 0.44A 1.59ohms