DRQ74-470-TRW
DRQ74-470-TRW Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 49.64UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.175" (4.45mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 198.6 µH
Inductance - Connected In Parallel: 49.64 µH
Current Rating - Parallel: 1.15 A
Current Rating - Series: 573 mA
Current Saturation - Parallel: 1.41 A
Current Saturation - Series: 710 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 216mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 865mOhm
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ74-470-TRW Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 49.64UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.175" (4.45mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 198.6 µH, Inductance - Connected In Parallel: 49.64 µH, Current Rating - Parallel: 1.15 A, Current Rating - Series: 573 mA, Current Saturation - Parallel: 1.41 A, Current Saturation - Series: 710 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 216mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 865mOhm.
Weitere Produktangebote DRQ74-470-TRW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ74-470-TRW DRQ74-470-TRW Hersteller : Eaton Electronics eaton_drq_shielded_drum_core_power_inductors_data_-1608608.pdf Power Inductors - SMD SHLD DRM 47UH 1.4A