DS1858B-050
DS1858B-050 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
ds1858.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC DGT POT 50KOHM 256TAP 16CSBGA
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 50k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address, Temperature Sensor
Package / Case: 16-LBGA, CSPBGA
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: I2C
Configuration: Rheostat
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 16-CSBGA (4x4)
Temperature Coefficient (Typ): 50ppm/°C
Part Status: Obsolete
Number of Circuits: 2
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 4489 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 81
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1858B-050 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC DGT POT 50KOHM 256TAP 16CSBGA, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 50k, Tolerance: ±20%, Features: Selectable Address, Temperature Sensor, Package / Case: 16-LBGA, CSPBGA, Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: I2C, Configuration: Rheostat, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 16-CSBGA (4x4), Temperature Coefficient (Typ): 50ppm/°C, Part Status: Obsolete, Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 420 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 1210 Stücke:
DS1858B-050+ DS1858B-050+ Hersteller : Analog Devices, Inc. ds1858.pdf Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 16-Pin CSBGA Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Resistance (Ohms): 50k
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: I2C
Configuration: Rheostat
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V
Taper: Linear