DS1E-M-DC24V-R
DS1E-M-DC24V-R Panasonic Electric Works
DS%20SERIES.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 24V
Packaging: Box
Features: Reverse Polarity
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 500VA, 440W
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1E-M-DC24V-R Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 24V, Packaging: Box, Features: Reverse Polarity, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
Weitere Produktangebote DS1E-M-DC24V-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS1E-M-DC24V-R DS1E-M-DC24V-R Hersteller : Panasonic Industrial Devices DS%20SERIES.pdf Low Signal Relays - PCB 1 Form C, 24VDC 1 Form C 400mW Type