DS1E-S-DC1.5V
DS1E-S-DC1.5V Panasonic Industrial Devices
Panasonic_03172022_DS.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 1 Form C, 1.5VDC 1 Form C 200mW
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1E-S-DC1.5V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 1.5V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 1.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 133 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 0.15 VDC, Must Operate Voltage: 1.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms.
Weitere Produktangebote DS1E-S-DC1.5V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS1E-S-DC1.5V Hersteller : NAIS Relay_Date_Code.pdf 07+
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
DS1E-S-DC1.5V DS1E-S-DC1.5V Hersteller : Panasonic Electric Works Relay_Date_Code.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 1.5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 1.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 133 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 0.15 VDC
Must Operate Voltage: 1.2 VDC