Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > DS2E-ML2-DC24V-R
DS2E-ML2-DC24V-R
DS2E-ML2-DC24V-R Panasonic Electric Works
DS_Series_Rev_Jan_2014.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V
Packaging: Tube
Features: Reverse Polarity
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 500VA, 440W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS2E-ML2-DC24V-R Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V, Packaging: Tube, Features: Reverse Polarity, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 15 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Obsolete, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 500VA, 440W.