DS2Y-S-DC24V-TB
DS2Y-S-DC24V-TB Panasonic Electric Works
mech_eng_ds2y.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 500VA, 440W
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS2Y-S-DC24V-TB Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 3 ms, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
Weitere Produktangebote DS2Y-S-DC24V-TB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS2Y-S-DC24V-TB Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_ds2y-1299327.pdf Low Signal Relays - PCB 24VDC 200MW DIP RELAY MINI