Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > DS2Y-SL2-DC48V-R
DS2Y-SL2-DC48V-R
DS2Y-SL2-DC48V-R Panasonic Electric Works
DS_Relays_2015.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48VDC
Packaging: Tube
Features: Reverse Polarity
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.5 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS2Y-SL2-DC48V-R Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48VDC, Packaging: Tube, Features: Reverse Polarity, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.5 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Operate Voltage: 33.6 VDC.