Produkte > FESTO CORPORATION > DSBC-50-80-PPSA-N3
DSBC-50-80-PPSA-N3
DSBC-50-80-PPSA-N3 Festo Corporation
Hersteller: Festo Corporation
Description: ISO CYLINDER
Packaging: Bulk
Features: ISO Standardized
Operating Pressure: 5.8 ~ 174 PSI (0.4 ~ 12 bar)
Type: Linear Actuator
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C
Stroke Length: 3.150" (80.00mm)
Connection Method: G1/4
Shaft Detail: External Thread M16 x 1.5
Part Status: Active
Operation: Double Acting
Construction: Tie-Rod Cylinder
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSBC-50-80-PPSA-N3 Festo Corporation
Description: ISO CYLINDER, Packaging: Bulk, Features: ISO Standardized, Operating Pressure: 5.8 ~ 174 PSI (0.4 ~ 12 bar), Type: Linear Actuator, Operating Temperature: -20°C ~ 80°C, Stroke Length: 3.150" (80.00mm), Connection Method: G1/4, Shaft Detail: External Thread M16 x 1.5, Part Status: Active, Operation: Double Acting, Construction: Tie-Rod Cylinder.