DSF100J224
DSF100J224 Cornell Dubilier Knowles
DSF_Type_Polyester_DS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized - Stacked
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 0.402" L x 0.157" W (10.20mm x 4.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSF100J224 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized - Stacked, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 0.402" L x 0.157" W (10.20mm x 4.00mm).