DSF100J333 Cornell Dubilier Knowles
DSF_Type_Polyester_DS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized - Stacked
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 0.033 µF
Size / Dimension: 0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSF100J333 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized - Stacked, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 0.033 µF, Size / Dimension: 0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm).