DSF205Q3R0
DSF205Q3R0 Cornell Dubilier - CDE
DSF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Supercapacitors / Ultracapacitors 3VDC 2F 8x14mm
auf Bestellung 3412 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSF205Q3R0 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAPACITOR 2F -10%, +30% 3V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 160mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.610" (15.50mm), Capacitance: 2 F, Voltage - Rated: 3 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSF205Q3R0 DSF205Q3R0 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DSF.pdf Description: CAPACITOR 2F -10%, +30% 3V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 160mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.610" (15.50mm)
Capacitance: 2 F
Voltage - Rated: 3 V