DSF356Q3R0
DSF356Q3R0 Knowles / Illinois Capacitor
DSF.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Supercapacitors / Ultracapacitors 3VDC 35F 16x31.5mm
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSF356Q3R0 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAPACITOR 35F -10%, +30% 3V TH, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Capacitance: 35 F, Voltage - Rated: 3 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSF356Q3R0 DSF356Q3R0 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DSF.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 3VDC 35F 16x31.5mm
auf Bestellung 2628 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DSF356Q3R0 DSF356Q3R0 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DSF.pdf Description: CAPACITOR 35F -10%, +30% 3V TH
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Capacitance: 35 F
Voltage - Rated: 3 V