DSM254Q018W075PB
DSM254Q018W075PB Knowles / Illinois Capacitor
KNO_CD_DSM-Datasheet-R2.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Supercapacitors / Ultracapacitors 18VDC 0.25F Tol -10%/+30% 42x24.5x7.5mm
auf Bestellung 143 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSM254Q018W075PB Knowles / Illinois Capacitor
Description: 0.25F, 18V, 42X24.5X7.5MM STD MO, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Size / Dimension: 1.654" L x 0.295" W (42.00mm x 7.50mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination: Cable with Connector, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.879Ohm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C, Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 250 mF, Voltage - Rated: 18 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSM254Q018W075PB DSM254Q018W075PB Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DSM_Series_DS.pdf Description: 0.25F, 18V, 42X24.5X7.5MM STD MO
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Size / Dimension: 1.654" L x 0.295" W (42.00mm x 7.50mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination: Cable with Connector
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.879Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 250 mF
Voltage - Rated: 18 V