Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DSM304Q030W075PB
DSM304Q030W075PB
DSM304Q030W075PB Cornell Dubilier - CDE
KNO_CD_DSM-Datasheet-R2.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Supercapacitors / Ultracapacitors 30VDC 0.3F Tol -10%/+30% 44x27x18mm
auf Bestellung 100 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSM304Q030W075PB Cornell Dubilier - CDE
Description: 0.3F, 30V, 44X27X18MM, STD MOD, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Size / Dimension: 1.732" L x 0.709" W (44.00mm x 18.00mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination: Cable with Connector, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.515Ohm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 300 mF, Voltage - Rated: 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSM304Q030W075PB DSM304Q030W075PB Hersteller : Cornell Dubilier Knowles KNO_CD_DSM-Datasheet-R2.pdf Description: 0.3F, 30V, 44X27X18MM, STD MOD
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Size / Dimension: 1.732" L x 0.709" W (44.00mm x 18.00mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination: Cable with Connector
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.515Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 300 mF
Voltage - Rated: 30 V