DSP1-DC15V
DSP1-DC15V Panasonic Electric Works
DSP%20Rev2006.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 15V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 15VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 20 mA
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.5 VDC
Must Operate Voltage: 12 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSP1-DC15V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 15V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 15VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 20 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.5 VDC, Must Operate Voltage: 12 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms.