Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > DSP1A-L2-DC24V-R
DSP1A-L2-DC24V-R
DSP1A-L2-DC24V-R Panasonic Electric Works
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V
Packaging: Bulk
Features: Reverse Coil Polarity
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus, VDE
Load - Max Switching: 2000VA, 1000W
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSP1A-L2-DC24V-R Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V, Packaging: Bulk, Features: Reverse Coil Polarity, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.5 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 2000VA, 1000W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSP1A-L2-DC24V-R Hersteller : Panasonic Industrial Devices 265 General Purpose Relays 2-LATCH 24VDC PCB RELAY MINI POWER