Produkte > PANASONIC > DSP1-L-DC24V-F
DSP1-L-DC24V-F
DSP1-L-DC24V-F Panasonic
mechengdsp.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 24VDC 5(DC)/5(AC)A SPST-NO/SPST-NC(20.2x11x10.5)mm THT
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSP1-L-DC24V-F Panasonic
Description: DS-P RELAY, 1FORMA+1FORMB, 1-COI, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 6.3 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au), Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 1250VA, 625W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSP1-L-DC24V-F DSP1-L-DC24V-F Hersteller : Panasonic mechengdsp.pdf Power Relay 24VDC 5(DC)/5(AC)A SPST-NO/SPST-NC(20.2x11x10.5)mm THT
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
DSP1-L-DC24V-F DSP1-L-DC24V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_Relay_DS_P_Series_100122.pdf General Purpose Relays DS-P Relay, 1FormA+1FormB, 1-coil Latch 24VDC
auf Bestellung 96 Stücke:
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 6.3 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au)
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 1250VA, 625W
auf Bestellung 192 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2