Produkte > DUNBAR > DUNBAR-1635F-1/2in-Black-200ft
DUNBAR-1635F-1/2in-Black-200ft
DUNBAR-1635F.pdf
Hersteller: Dunbar
Description: HEATSHRINK 1/2" X 200' BLACK
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Flame Retardant, Oil Resistant
Packaging: Spool
Color: Black
Material: Polyolefin (PO)
Length: 200.0' (61.0m)
Type: Tubing, Flexible
Operating Temperature: -55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio: 2 to 1
Inner Diameter - Supplied: 0.500" (12.70mm)
Inner Diameter - Recovered: 0.250" (6.35mm)
Recovered Wall Thickness: 0.022" (0.56mm)
Shrink Temperature: 90°C
Part Status: Active
auf Bestellung 68 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DUNBAR-1635F-1/2in-Black-200ft Dunbar
Description: HEATSHRINK 1/2" X 200' BLACK, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Flame Retardant, Oil Resistant, Packaging: Spool, Color: Black, Material: Polyolefin (PO), Length: 200.0' (61.0m), Type: Tubing, Flexible, Operating Temperature: -55°C ~ 135°C, Shrinkage Ratio: 2 to 1, Inner Diameter - Supplied: 0.500" (12.70mm), Inner Diameter - Recovered: 0.250" (6.35mm), Recovered Wall Thickness: 0.022" (0.56mm), Shrink Temperature: 90°C, Part Status: Active.