Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > DVC5416PGE160IDWLD
DVC5416PGE160IDWLD
DVC5416PGE160IDWLD Texas Instruments
tms320vc5416.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC DSP 16BIT 160MHZ 144LQFP
Packaging: Tray
Interface: Host Interface, McBSP
Type: Fixed Point
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TC)
Non-Volatile Memory: ROM (32kB)
On-Chip RAM: 256KB
Voltage - I/O: 3.30V
Voltage - Core: 1.60V
Clock Rate: 160MHz