Produkte > PRYSMIAN GROUP > E1508S.41.03
E1508S.41.03 Prysmian Group
?docid=8e9daddd-82b0-4ed4-a656-a8aa011ea6d3#page=108
Hersteller: Prysmian Group
Description: CABLE 8COND 18AWG RED 1000'
Features: Rip Cord
Packaging: Bulk
Length: 1000.0' (304.8m)
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: Solid
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Number of Conductors: 8
Cable Type: Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter: 0.230" (5.84mm)
Usage: Alarm, Safety
Ratings: ASTM B-3
Jacket (Insulation) Thickness: 0.0150" (0.381mm)
Conductor Material: Copper, Annealed Bare
Jacket Color: Red
Voltage: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E1508S.41.03 Prysmian Group
Description: CABLE 8COND 18AWG RED 1000', Features: Rip Cord, Packaging: Bulk, Length: 1000.0' (304.8m), Wire Gauge: 18 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: Solid, Operating Temperature: -20°C ~ 75°C, Number of Conductors: 8, Cable Type: Multi-Conductor, Jacket (Insulation) Diameter: 0.230" (5.84mm), Usage: Alarm, Safety, Ratings: ASTM B-3, Jacket (Insulation) Thickness: 0.0150" (0.381mm), Conductor Material: Copper, Annealed Bare, Jacket Color: Red, Voltage: 300 V.