Produkte > CHEMI-CON > E32D101CDS153MEA5M
E32D101CDS153MEA5M Chemi-Con
U32D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 100V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D101CDS153MEA5M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 100V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 100 V.
Weitere Produktangebote E32D101CDS153MEA5M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D101CDS153MEA5M Hersteller : United Chemi-Con 1061909384505b66a161392-218321.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 15000uF 100 Volt