Produkte > CHEMI-CON > E32D150LPN722UC54U
E32D150LPN722UC54U
E32D150LPN722UC54U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 7.2MF 15V SCREW CHAS MT
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.126" (54.00mm)
Capacitance: 7.2 mF
Voltage - Rated: 15 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D150LPN722UC54U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 7.2MF 15V SCREW CHAS MT, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.126" (54.00mm), Capacitance: 7.2 mF, Voltage - Rated: 15 V.