Produkte > CHEMI-CON > E32D161CDS332MCA5M
E32D161CDS332MCA5M Chemi-Con
U32D Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 160V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 160 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D161CDS332MCA5M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 160V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 160 V.
Weitere Produktangebote E32D161CDS332MCA5M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D161CDS332MCA5M Hersteller : United Chemi-Con 1061909384505b66a161392-218321.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3300uF 160 Volt