Produkte > CHEMI-CON > E32D201HPN392MAD0M
E32D201HPN392MAD0M Chemi-Con
U32D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 200V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 34.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.03 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.2056 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D201HPN392MAD0M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 200V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 34.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.03 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.2056 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D201HPN392MAD0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D201HPN392MAD0M Hersteller : United Chemi-Con 1061909384505b66a161392-1062129.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3900uF 200 Volt