Produkte > CHEMI-CON > E32D201HPN822MCB7M
E32D201HPN822MCB7M Chemi-Con
U32D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 200V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 17.8mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 8200 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 13.59 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 19.1619 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D201HPN822MCB7M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 200V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 17.8mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 8200 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 13.59 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 19.1619 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D201HPN822MCB7M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D201HPN822MCB7M Hersteller : United Chemi-Con 1061909384505b66a161392-1062129.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 8200uF 200 Volt