Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D231CDS482MDA5U
E32D231CDS482MDA5U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4800UF 20% 230V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4800 µF
Voltage - Rated: 230 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D231CDS482MDA5U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4800UF 20% 230V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 4800 µF, Voltage - Rated: 230 V.