Produkte > CHEMI-CON > E32D250HPN154MD79U
E32D250HPN154MD79U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150MF 20% 25V SCREW CHA
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 mF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 21.63 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 24.2256 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D250HPN154MD79U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150MF 20% 25V SCREW CHA, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 mF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 21.63 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 24.2256 A @ 50 kHz.