Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D250HPN334MEA5U
E32D250HPN334MEA5U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330000UF 20% 25V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 29.16 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 32.6592 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D250HPN334MEA5U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330000UF 20% 25V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 330000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 29.16 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 32.6592 A @ 50 kHz.