Produkte > CHEMI-CON > E32D250HPN683MC67M
E32D250HPN683MC67M Chemi-Con
U32D Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68000UF 20% 25V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 11.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm)
Capacitance: 68000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 15.68 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 17.5616 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D250HPN683MC67M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68000UF 20% 25V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 11.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm), Capacitance: 68000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 15.68 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 17.5616 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D250HPN683MC67M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D250HPN683MC67M Hersteller : United Chemi-Con 1061909384505b66a161392-218321.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 68000uF 25 Volt