Produkte > CHEMI-CON > E32D350HLN154MDA5U
E32D350HLN154MDA5U
E32D350HLN154MDA5U Chemi-Con
565_1061909384505b66a161392.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150MF 20% 35V SCREW CHA
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.134" (105.00mm)
Capacitance: 150 mF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 28.84 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 32.3008 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D350HLN154MDA5U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150MF 20% 35V SCREW CHA, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 6.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.134" (105.00mm), Capacitance: 150 mF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 28.84 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 32.3008 A @ 50 kHz.