Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D350LPN183MA54M
E32D350LPN183MA54M
E32D350LPN183MA54M United Chemi-Con
1061909384505b66a161392-1062129.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 18000uF 35 Volt
auf Bestellung 183 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D350LPN183MA54M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 18000UF 20% 35V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 26.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Capacitance: 18000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.33 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.3296 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D350LPN183MA54M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D350LPN183MA54M Hersteller : Chemi-Con U32D%20Series.pdf Description: CAP ALUM 18000UF 20% 35V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 26.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Capacitance: 18000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.33 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.3296 A @ 50 kHz