Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D400HLS472MA54M
E32D400HLS472MA54M United Chemi-Con
U32D%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 40V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 40 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D400HLS472MA54M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 40V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 40 V.
Weitere Produktangebote E32D400HLS472MA54M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D400HLS472MA54M E32D400HLS472MA54M Hersteller : Chemi-Con U32D%20Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4700uF 40 Volt