Produkte > CHEMI-CON > E32D401CDS102MC79U
E32D401CDS102MC79U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1MF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 143.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.99 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.0648 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D401CDS102MC79U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1MF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 143.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.99 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.0648 A @ 50 kHz.