Produkte > CHEMI-CON > E32D401HPN392MDD0M
E32D401HPN392MDD0M
E32D401HPN392MDD0M Chemi-Con
U32D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 39mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.13 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 16.9176 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D401HPN392MDD0M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 39mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.13 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 16.9176 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D401HPN392MDD0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D401HPN392MDD0M Hersteller : United Chemi-Con 1061909384505b66a161392-1952421.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3900uF 400 Volt