Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D500HPN333MAB7M
E32D500HPN333MAB7M United Chemi-Con
1061909384505b66a161392-1062129.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 33000uF 50 Volt
auf Bestellung 122 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D500HPN333MAB7M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 50V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 17.22 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 19.2864 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D500HPN333MAB7M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D500HPN333MAB7M E32D500HPN333MAB7M Hersteller : Chemi-Con U32D Series.pdf Description: CAP ALUM 33000UF 20% 50V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 17.22 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 19.2864 A @ 50 kHz