Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D501CSS422MFE5M
E32D501CSS422MFE5M United Chemi-Con
1061909384505b66a161392-1952421.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4200uF 500 Volt
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D501CSS422MFE5M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4200UF 20% 500V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 4200 µF, Voltage - Rated: 500 V.
Weitere Produktangebote E32D501CSS422MFE5M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D501CSS422MFE5M Hersteller : Chemi-Con U32D%20Series.pdf Description: CAP ALUM 4200UF 20% 500V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4200 µF
Voltage - Rated: 500 V