Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D501LPN272MDE3U
E32D501LPN272MDE3U
E32D501LPN272MDE3U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.630" (143.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.7 mF
Voltage - Rated: 500 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D501LPN272MDE3U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.630" (143.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.7 mF, Voltage - Rated: 500 V.