Produkte > CHEMI-CON > E32D630HPN223MAB7U
E32D630HPN223MAB7U
E32D630HPN223MAB7U Chemi-Con
Chemi_Con_442024_U32D_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 22000UF 63V
auf Bestellung 64 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D630HPN223MAB7U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 22000UF 20% 63V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Part Status: Active, Capacitance: 22000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 14.06 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 17.1532 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D630HPN223MAB7U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D630HPN223MAB7U Hersteller : United Chemi-Con Description: CAP ALUM 22000UF 20% 63V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Part Status: Active
Capacitance: 22000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 14.06 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 17.1532 A @ 50 kHz