Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D630HPN393MC92U
E32D630HPN393MC92U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 39000UF 20% 63V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 9.1mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.661" (93.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 39000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 20.62 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 23.0944 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D630HPN393MC92U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 39000UF 20% 63V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 9.1mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.661" (93.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 39000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 20.62 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 23.0944 A @ 50 kHz.