Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D630LPS682MC48U
E32D630LPS682MC48U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 63V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.875" (47.63mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 63 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D630LPS682MC48U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 63V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.875" (47.63mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 63 V.