Produkte > PRYSMIAN GROUP > E3602S.18.03
E3602S.18.03
E3602S.18.03 Prysmian Group
#page=114
Hersteller: Prysmian Group
Description: CABLE 2COND 18AWG RED SHLD 500'
Packaging: Bulk
Features: Drain Wire, Rip Cord
Length: 500.0' (152.4m)
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Plenum
Conductor Strand: Solid
Operating Temperature: 0°C ~ 75°C
Number of Conductors: 2
Cable Type: Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter: 0.158" (4.01mm)
Usage: Alarm, Safety
Ratings: ASTM B-3
Jacket (Insulation) Thickness: 0.0150" (0.381mm)
Shield Type: Foil
Conductor Material: Copper, Annealed Bare
Jacket Color: Red
Part Status: Active
Voltage: 300 V
auf Bestellung 17503 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E3602S.18.03 Prysmian Group
Description: CABLE 2COND 18AWG RED SHLD 500', Packaging: Bulk, Features: Drain Wire, Rip Cord, Length: 500.0' (152.4m), Wire Gauge: 18 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Plenum, Conductor Strand: Solid, Operating Temperature: 0°C ~ 75°C, Number of Conductors: 2, Cable Type: Multi-Conductor, Jacket (Insulation) Diameter: 0.158" (4.01mm), Usage: Alarm, Safety, Ratings: ASTM B-3, Jacket (Insulation) Thickness: 0.0150" (0.381mm), Shield Type: Foil, Conductor Material: Copper, Annealed Bare, Jacket Color: Red, Part Status: Active, Voltage: 300 V.