Produkte > CHEMI-CON > E36D160LPN334TDB7U
E36D160LPN334TDB7U
E36D160LPN334TDB7U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330MF 16V SCREW CHAS MT
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.606" (117.00mm)
Capacitance: 330 mF
Voltage - Rated: 16 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D160LPN334TDB7U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330MF 16V SCREW CHAS MT, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.606" (117.00mm), Capacitance: 330 mF, Voltage - Rated: 16 V.