Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D161HPN822MC92U
E36D161HPN822MC92U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 160V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 22.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm)
Part Status: Active
Capacitance: 8200 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.53 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.342 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D161HPN822MC92U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 160V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 22.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm), Part Status: Active, Capacitance: 8200 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.53 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.342 A @ 3 kHz.