Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D201HPN522TDA5U
E36D201HPN522TDA5U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5200UF 200V SCREW
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5200 µF
Voltage - Rated: 200 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D201HPN522TDA5U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5200UF 200V SCREW, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 5200 µF, Voltage - Rated: 200 V.
Weitere Produktangebote E36D201HPN522TDA5U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D201HPN522TDA5U Hersteller : Chemi-Con Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 5200UF 200V