Produkte > CHEMI-CON > E36D201HPS822MCB7U
E36D201HPS822MCB7U
E36D201HPS822MCB7U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 200V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 18.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm)
Capacitance: 8.2 mF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 14.84 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D201HPS822MCB7U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 200V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 18.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm), Capacitance: 8.2 mF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 14.84 A @ 3 kHz.