Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D250HPN473MA79U
E36D250HPN473MA79U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 25V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.49 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.086 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D250HPN473MA79U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 25V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Part Status: Active, Capacitance: 47000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.49 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.086 A @ 3 kHz.